0

Epizoda 0 (2020) – Rekapitulace 

Měníme plány. V Bosně nás nechtějí, do Rumunska nás nepustí a do Chorvatska po dálnici nepojedeme. Když nám tedy virus překazil plány se zahraničím, přišla řada na náš další sen, kterým bylo poznat naši krásnou vlast. Během jedenácti dní proto objedeme celou republiku kolem dokola podél hranic. Naším cílem je republiku nejen objet, ale poznat i její krásy a to hlavně za pomoci místních, kteří znají tajemství svého okolí nejlépe. Startem celé cesty bude naše domovina- Jižní Morava a cestou přes Beskydy, industriální Ostravu a Praděd se dostaneme až do Adršpašských skal kde nás, doufejme, vlídně přijmou adršpašští občané a vezmou nás na procházku do adršpašského skalního města. (Kdo toto zvládl přečíst, má u nás pivo ) Po několika jazykolamech se pojedeme podívat ještě na Ještěd a řeči nás úplně zbaví Máchovo jezero a jeho poklidné hudební večery. Po cestě z Mácháče si dáme oběd v Severce, Dycky Most, a budeme pokračovat dále na východ do Droužkovic. Nyní už za sebou, snad, máme polovinu cesty a je tedy čas na odpočinek v Karlových Varech a Mariánských lázních. Celý tento lázeňský pobyt ukončí trampská stanovačka uprostřed lesů pár metrů od německých hranic. Dvojitou šumavskou zastávku započneme ve Vimperku a odtud přes Český Krumlov na Lipno. Jakožto dobří stratégové jsme si nejdelší část cesty nechali na konec. Z Lipna nás čeká přejezd na Pálavu a na této cestě nás zastaví jen třeboňský kapr. V Pasohlávkách to pak odpálíme a do Tesařovy Hospody v Líšni budou řídit kopiloti.
Pokud se tedy někdo z Vás nachází na naší trase nebo mimo ni a chce se připojit, stačí se ozvat a rádi Vás na část trasy přibereme do naší party. Naši společnou cestu pak oslavíme pivem.

Chcete vědět, co nás všechno na této cestě čeká? Jak vlastně vypadají přípravy na výlet tohoto tipu a jak dosáhneme toho, aby nás naše auta nenechali stát někde uprostřed ničeho? To vše a mnohem víc, se Vám budeme snažit zprostředkovat pomocí tohoto blogu. Najdete tu však i další informace kolem celého projektu „Jízda do minulosti“.

Členové této jídy:

Rob

Rob

Trabant 601s
Tomczek

Tomczek

Fiat 126p
Mirczek

Mirczek

Škoda 105l "užovka"
Ondra

Ondra

Trabant 601s "custom"
Mára

Mára

Rover Mini

Několik málo fotek z naší nulté jízdy

Bez cenzury, ale výbírali jsme..co zveřejníme a co ne…moc fotek na web nám nezbylo 🙂